Vínna karta

~~~

Šumivé víno

0,75 l ~ Vinidi 26,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Lune de Rebecca, Rulandské biele, Brut
Noblesná vôňa mandlí a broskýň v kombinácii s jemným perlením. Ročný pobyt na jemných kaloch zanechal typickú aromatiku čerstvo upečenej vianočky, biskvitu popretkávanej ovocnosťou a osviežujúcou kyselinkou.

0,75 l ~ Nichta~ 17,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Pinot Noir sparkling rose, demi sec
Víno bledoružovej farby s jemným perlením. Príjemná vôňa záhradných jahôd a čerstvých malín. Chuť je príjemne osviežujúca s ľahkou dochuťou ovocia.

0,75 l ~ La Tordera ~ 15,00 €
Valdobbiadene, Taliansko
Prosecco Alné Millesimato, Extra brut
Plné a extraktívne Proseccco ovocnej arómy maslových hrušiek a panenských jabĺčok s dotykom vanilkového kvetu. Chuť vína je okrúhla, stredne plná, svieža a zároveň jemne sladká s elegantnou dochuťou.

~~~

  Biele víno

0,75 l ~ Slobodné vinárstvo ~ 18,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Veltlina, naturálne, suché
Čistá podoba veltlínu. Víno macerovalo na šupkách a zrelo v agátových sudoch a ovoidoch. Víno nie je čírené, ani filtrované.

0,75 l ~ Slobodné vinárstvo ~ 22,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Interval 106, naturálne, suché
Rizling rýnsky, vyrobený bez macerácie na šupkách. Zrel v dubových sudoch a čiastočne v ovoidoch. Víno nie je čírené, ani filtrované.

~~~

0,75 l ~ Frtus Winery ~ 18,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Pesecká Leánka, AOV, suché
Príjemná decentná svieža vôňa, v ktorej dominujú ovocné a herbálne tóny. V chuti jemná harmonická kyselinka, v ústach cítime šťavnatosť grepu a broskyne.

0,75 l ~ Frtus Winery ~ 20,00 €
Južnoslovenská vinohradnícka oblasť
Chardonnay, AOV, suché
Zlatistý odtieň. Vôňa broskyne, maslovej hrušky a zaúdeného vanilkového struku. Chuť je stredne intenzívna, harmonická, víno je v ústach plné, svieže, šťavnaté a podmanivo voňavé.

0,375 l ~ Frtus Winery ~  18,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Milia, HV, sladké
Zelenožltá až zlatistá farba. Bohatý extrakt
a vysoký obsah alkoholov zanecháva na pohári slzy. Vonia po šípkových ružiach a muškátoch. Cítime tropické ovocie a v závere jemný muškátový oriešok.

0,75 l ~ Frtus Winery~ 22,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Rizling Rýnsky, NZ, suché
Víno zlatožltej farby. Vôňa čerstvo rozpučeného strapca hrozna priamo vo vinohrade. Všadeprítomné ovocie. Jablká, nashi hrušky, dula, citrusy. Svieža, pikantná kyselinka a svalnaté telo.

~~~

0,75 l ~ VINIDI ~ 29,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Tramín červený, AOV, archívne suché
Vo vôni nájdete jemne korenisté a medové tóny. V chuti sa odzrkadluje krásna jedenásťročná vyzretosť. Ovocno-medovo-korenisté tóny a harmónia chutí vás opantajú.Dlhá dochuť a jemná zapracovaná kyselinka sľubujú príjemný zážitok.

~~~

0,75 l ~ TERRA WYLAK ~ 26,00 €
Južnoslovenská vinohradnícka oblasť
Rulandské šedé lignum, AOV, suché
Hladká a opulentná vôňa s kvetinkovo-ovocným až korenistým charakterom. V ústach objavíte sviežosť, ovocnosť bielej dužiny, citrusovú šťavnatosť. Časť vína vyzrievala vo veľkých dubových sudoch.

0,75 l ~ TERRA WYLAK ~ 28,00 €
Južnoslovenská vinohradnícka oblasť
Rizling Rýnsky lignum,AOV, suché
Intenzívna vôňa spájajúca minerálny tón s pikantným kyselkavým citrusom. Z pozadia vystupuje medový tón a celú arómu ovláda lipový kvet. Víno je medovo sladkasté, ale kyselinka ho drží v suchej oblasti.

0,75 l ~ TERRA WYLAK ~ 18,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Devín, AOV, polosladké
Výrazná intenzívna vôňa, plná tramínového korenia, tropických plodov, hlavne mangom. Pôsobí elegantne, sviežo a čisto. V chuti cítiť korenistý nástup červeného korenia, ktoré prechádza do medovo-sladkých odtieňov tropických plodov, od limetiek po bergamot.

~~~

Biele víno

0,75 l ~ Reichsrat von Buhl ~ 26,00 €
Pfalz, Nemecko
Riesling Armand, polosladké
Víno má v aróme hlboké tóny sušeného ovocia a bieleho korenia. Chuť je bohatá a šťavnatá.

0,75 l ~ Allram Weingut ~ 17,00 €
Rakúsko
Grüner Veltliner Strass Kamptal, suché
Osloví jemnou pikantnou arómou s citrusovými tónmi. Pikantné, očarujúce, ľahké. Potešenie pre priaznivcov tejto odrody.

0,75 l ~Rapaura Springs~ 23,00 €
Marlgorough, Nový Zéland
Sauvignon Blanc, suché
Číre a živé víno s vrstvami lahodných tropických citrusových plodov a chutí egrešov. Čisté, svieže a živé ovocné arómy a príjemná kyselinka spolu vytvárajú dlhú a osviežujúcu dochuť.

~~~

Oranžové víno

0,75 l ~ Slobodné vinárstvo ~ 25,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Cutis Deviner, naturálne, oranžové
Víno macerovalo na šupkách niekoľko týždňov a v kadiach prebehoj aj celý proces kvasenia. Zrel v hlinených amfórach, nebol čírený, ani filtrovaný. Ročník 2016 bol vybraný medzi 30 najlepších oranžových vín sveta.

~~~

Ružové víno

0,75 l ~ TERRA WYLAK ~ 13,00 €
Južnoslovenská vinohradnícka oblasť
Cabernet sauvignon rosé, AOV, suché
Svieža ovocne kyselkavá vôňa. Dužina čerešní, maliny, kyselkavé jahody. V ústach je víno svieže, plné drobného ovocia, s príjemným sviežim zeleným tónom pripomínajúcim mätu.

0,75 l ~ Frtus Winery ~ 16,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Hron rosé, AV, polosuché
Jemne žiarivé rosé s fialovými odleskami, svieža aromatika drobného, bobuľového červeného ovocia a čaju z listov ríbezlí. Ovocné, svieže, harmonické.

0,375 l ~ Chateau Topolčianky ~ 23,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Frankovka modrá, slamové víno, sladké
Rubínová farba, vôňa čerešňového džemu s dotykom kávových zŕn. Intenzívna chuť čerešní v kombinácii so sušenými slivkami.

~~~

  Červené víno

0,75 l ~ Slobodné vinárstvo ~ 25,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
pArtisan cru, naturálne, suché
60% frankovka modrá, 30% cabernet sauvignon, 10% Alibernet. Vína zo všetkých troch odrôd zrejú samostatne najmenej 18 mesiacov v dubových sudoch. Po nájdení ideálneho pomeru vzniká pArtisan cru.

0,75 l ~ Slobodné vinárstvo ~ 24,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Alternatíva, naturálne, suché
Frankovka modrá. Jednoodrodové víno, ktoré vzniká len v niektorých rokoch, keď sa konkrétne sudy svojim charakterom vymykajú natoľko, že jej umožnia vzniknúť. Víno zreje najmenej 18 mesiacov v dubových sudoch. Nečírené, nefiltrované.

0,75 l ~ Frtus Winery ~ 34,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Pinot Noir, VZH, suché
Typická farba pre pinot, v aróme čerešnička, maliny a jemná moruša doplnená tónmi fialiek. Chuť je hladká, štrukturovaná a ovocná s príjemným zamatovím tanínom.

0,75 l ~ Frtus Winery ~ 29,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Hron, AOV, suché
Intenzívna rubínová farba, podmanivá vôňa. Pražené kakaové bôby, veľa tmavého bobuľového ovocia, moruše a listov čiernych ríbezlí. Štrukturované telo, šťavnaté trieslovinky a noblesná chuť plná ovocia.

0,75 l ~ TERRA WYLAK ~ 29,00 €
Južnoslovenská vinohradnícka oblasť
Merlot,OV, suché
Rubínovočervený odtieň prezrádza ľahkú nazretosť vína. Vo vôni sa prejavuje käkká ovocnosť prevažne čierneho lesného ovocia.V závere sa objavuje príjemný vnem horkej čokolády. Pre zachovanie ovocnosti polovica vína vyzrievala v antikore a polovica vo veľkých dubových sudoch.

0,75 l ~ TERRA WYLAK ~ 29,00 €
Južnoslovenská vinohradnícka oblasť
Syrah,OV, suché
Farba vína je stredne intenzívna. Vôňa pôsobí odrodovo. Prejavuje sa voňavé čierne korenie na pozadí vanilkového lusku a ovocnosti čierneho lesného ovocia a prezretých sliviek. Dochuť vína je šťavnatá, s čerešňovo-morušovou ovocnosťou a korením. Víno vyzrievalo v nových 2500 litrových dubových sudoch a tretina vína v malých barikových sudoch.

0,75 l ~ Vinidi ~ 26,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Alibernet,VZH, suché
V krásne nazretom víne dominuje sýta alibernetová čerň s rubínovým odleskom. Vo vôni je výrazne ovocné a pôsobí šťavnato, miestami až divoko. Výrazný prejav prezretých čiernych ríbezlí oživuje príjemná, kyselkavo pôsobiaca aróma.

0,75 l ~ Vinidi ~ 26,00 €
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Cabernet sauvignon,VZH, suché
Tehlovočervené farebné tóny upozorňujú na vyzretosť vína. Vôňa je komplexná, ovocno-bariková stále sa otvárajúca v nových odtieňoch aróm. Viacvrstvová chuť sa prejaví ako horká čokoláda, lesné ovocie, sladké drievko. Tomuto vínu dajte čas v pohári.

~~~

Červené víno

0,75 l ~ Corte Giara by Allegrini ~ 26,00 €
Valpolicella, Taliansko D.O.C
Ripasso La Groletta, suché
Aróma červených plodov v skvelej kombinácii so sladkým korením postupne ustupuje bylinkovým tónom. Telo s vynikajúcou štruktúrou a kyselinkou sú v príjemnej harmónii.

0,75 l ~ Allegrini ~ 34,00 €
Veronese, Taliansko, IGT
Palazzo Della Torre, suché
Zamatové, dobre vyvážené víno, v ktorom ucítite zrelé ovocie. Vôňe hrozienok, sušených sliviek, ovocného chleba a sušeného ovocia, doplnené
vanikou, čiernym čajom a perníkovým korením. V závere poteší krásnou dĺžkou.

0,75 l ~ Les Allées de Cantemerle~ 46,00 €
Boredeaux, Francúzsko
Haut medoc cab. sauv., merlot, suché
Veľmi pekné červené víno s arómou tabaku a dubového dreva, zjemnené ľahkou vanilkou. V chuti cítiť ríbezle a čučoriedky. Jemne pikantné s vynikajúcou štruktúrou a rovnováhou.

~~~

Legenda
AOV – Akostné odrodové víno
AZV – Akostné značkové víno
NZ – Neskorý zber
VZH – Výber z hrozna
BV – Bobuľový výber
HV – Hrozienkový výber

~~~